Село в 30 км к югу от Дубно, в 10 км к северо-западу от Кременца, неподалёку от трассы Киев-Чоп. Крупный центр паломиничества православных верующих. Поселение лесорубов Онишковцы появилось, вероятно, в XV в., названо в честь основателя по имени Ониско. Тогда же был основана Троицкая церковь, в последствии много раз горевшая. В XVII в. село было разрушено татарами. По легенде, неподалёку от села стояла ещё одна церковь, которая была спасена от надругательства уйдя под землю. Вскоре на этом месте было явление иконы Св. Анны, а из-под земли забил целебный источник. Позже над ним возвели часовню, был основан скит. В сер. XX в. источник и часовня были уничтожены большевиками, однако всегда это место считалось святым, и до сих пор остаётся точкой притяжения тысяч паломников.
Село в 30 км на південь від Дубно, в 10 км на північний захід від Кременця, неподалік від траси Київ-Чоп. Великий центр паломінічества православних віруючих. Поселення лісорубів Онишківці з'явилося, ймовірно, в XV ст., назване на честь засновника на ім'я Онисько. Тоді ж була заснована Троїцька церква, яка в подальшому багато разів горіла. В XVII ст. село було зруйновано татарами. За легендою, неподалік від села стояла ще одна церква, яка була врятована від наруги пішовши під землю. Незабаром на цьому місці було явище ікони Св. Анни, а з-під землі забило цілюще джерело. Пізніше над ним звели каплицю, був заснований скит. В середині XX ст. джерело і каплиця були знищені більшовиками, проте завжди це місце вважалося святим, і до сих пір залишається точкою тяжіння тисяч паломників.< ...
Село в 30 км на південь від Дубно, в 10 км на північний захід від Кременця, неподалік від траси Київ-Чоп. Великий центр паломінічества православних віруючих. Поселення лісорубів Онишківці з'явилося, ймовірно, в XV ст., назване на честь засновника на ім'я Онисько. Тоді ж була заснована Троїцька церква, яка в подальшому багато разів горіла. В XVII ст. село було зруйновано татарами. За легендою, неподалік від села стояла ще одна церква, яка була врятована від наруги пішовши під землю. Незабаром на цьому місці було явище ікони Св. Анни, а з-під землі забило цілюще джерело. Пізніше над ним звели каплицю, був заснований скит. В середині XX ст. джерело і каплиця були знищені більшовиками, проте завжди це місце вважалося святим, і до сих пір залишається точкою тяжіння тисяч паломників.
{{itemKey}} | {{itemValue}} |
---|---|
Область |
Ровенская |